Szkoła Podstawowa nr 92

Szkoła znajduje się na osiedlu Zaspa-Młyniec. Atutem naszej szkoły jest jednozmianowość. W roku szkolnym 2023/2024 planujemy utworzenie 3 oddziałów przedszkolnych oraz 4 klas pierwszych. Sale dla najmłodszych zostały usytuowane w oddzielnym bloku szkoły, są przestronne i posiadają wydzieloną część zabawową. W nauczaniu najmłodszych wykorzystujemy technologię informacyjną, dzięki doskonałemu wyposażeniu szkoły w pracownię komputerową, w każdej z sal lekcyjnych znajdują się tablice multimedialne. Lekcje informatyki odbywają się z podziałem na grupy.

Posiadamy również dobrze wyposażony kompleks sportowy - dwie sale gimnastyczne oraz salkę do programu FitKlasa. Zajęcia wychowania fizycznego są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli W-F. W ramach zajęć pozalekcyjnych dzieci uczęszczają na basen do sąsiedniej szkoły.

Ponadto oferujemy dzieciom ciekawy wachlarz zajęć pozalekcyjnych: koła muzyczne, informatyczne, plastyczne, kulinarne, zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz taneczne. Oferujemy również bezpłatne zajęcia z terapii pedagogicznej i logopedii. Dzieci oraz rodziców w procesie wychowawczym na co dzień wspierają panie psycholog i pedagog.

Szkoła dysponuje własną kuchnią, która wydaje dwudaniowe obiady. Uczestniczymy w programie "6-10-14 dla zdrowia". Zajęcia świetlicowe odbywają się w trzech dużych salach w godz. od 6:30 – 17:00. Dodatkowo dysponujemy dwoma pokoikami do odrabiania lekcji.

BOGATA OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-III:

- SPOTKANIA Z MUZYKĄ

- ZAJĘCIA KOMPUTEROWE

- ZAJĘCIA KULINARNE

- ZAJĘCIA KRAWIECKIE

- ZAJĘCIA TECHNICZNE W "WARSZTATOWNI"

- ZAJĘCIA KREATYWNE W "KLOCKARNI"

- PRZYGODA Z LEGO

- TRUDNE EMOCJE