Dnia 22 maja 2019 r. uczniowie klasy 4A odbyli wycieczkę do Torunia. Oglądali ruiny zamku krzyżackiego, a potem udali się do Muzeum Toruńskiego Piernika. Tam poznali sposób produkcji pierników w dawnych latach i współcześnie, wykonywali własne wersje owych przysmaków i mieli okazję spotkać się z inicjatorką powstania muzeum, panią Barbarą Kukowicz-Wirowską. Otrzymali również słodkie upominki. Spacer uliczkami miasta był okazją do zaopatrzenia się w pamiątki, zajrzenia do Ratusza Staromiejskiego i zażycia chwili ochłody w znanej toruńskiej cukierni. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Kopernika. Po projekcji filmów 3D o Koperniku i Wszechświecie podziwiali wnętrze kamienicy i wystawy poświęcone astronomii, miastu oraz Kopernikowi. Może któryś z naszych uczniów pójdzie w ślady wielkiego astronoma?