pomagamy-misjonarzom-104296.jpgPOMAGAMY MISJONARZOM

Miesiąc październik br. ogłoszony został przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z Rodzicami do włączenia się w aktywną pomoc misjonarzom poprzez zaproponowane akcje:
Klucze do Nieba

Ogłaszamy zbiórkę starych kluczy w ramach akcji  Księży Werbistów. Klucze można wkładać do kosza wystawionego w sali 208  do końca listopada br.

Nie jest prawda, że stary, złamany czy pochodzący z wymienionego zamka klucz nie otworzy już żadnych drzwi. Jeżeli jest zrobiony z metalu szlachetnego – i jeżeli jest ich dużo – dzieją się cuda. Sprzedawane jako kolorowy złom w dużej ilości potrafią dokonać rzeczy niezwykłych. Mogą pomóc misjonarzom w głoszeniu Ewangelii, a tym samym pomagają w otwarciu drzwi do nieba wielu ludziom niezależnie od rasy i kraju pochodzenia. Otwórzmy szeroko drzwi do nieba wszystkim, pamiętając, że każdy klucz jest na wagę złota.

Koordynator akcji: Michał Kruszewski, kl. 7B

Komórka na Misje

Serdecznie zapraszamy całą społeczność uczniowską do udziału w akcji charytatywnej KOMÓRKA NA MISJE. W naszych szafkach i pudełkach często leżą zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe. Są instytucje, dzięki którym telefony zyskają drugie życie, bądź zostaną poddane recyklingowi. Odnowione telefony trafią do krajów rozwijających się, a zebrane pieniądze przekazane zostaną na działalność misyjną. Do telefonu powinna być dołączona bateria (ładowarka nie jest konieczna). Razem z telefonem należy oddać podpisaną przez rodziców zgodę o następującej treści:

Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka .................................. w akcji charytatywnej Komórka na Misje, polegającej na zbiórce starych / nieużywanych / zepsutych telefonów komórkowych (najlepiej z baterią). Zebrane telefony zostaną przekazane na cele misyjne.
/Podpis rodzica/

Telefony wraz z podpisaną zgodą można składać na dyżurce szkolnej do końca listopada br.

Koordynator akcji: Jakub Szulc, kl. 7C

Każdy znaczek wspiera misje

Ostemplowane znaczki mają swoją wartość. Nie wyrzucaj ich do kosza. Fundusze uzyskane z ich sprzedaży mogą pomóc misjom. Zachęcamy pojedyncze osoby, jak i grupy i organizacje do włączenia się do naszej akcji. Trwa ona już od kilkudziesięciu lat i pozwala zaangażować się każdemu bez względu na status społeczny, finansowy, czy wiek.

Znaczki należy wyciąć z półcentymetrowym marginesem, aby ich nie uszkodzić. Składamy je w koszyku w sali 208 do końca listopada br.

Koordynator akcji: Magdalena Cieślicka kl. 7A, Wiktoria Berendt, kl. 8A

Modlitwa za misjonarza

To najważniejsza pomoc dla misji. Możemy modlić się indywidualnie lub wspólnotowo. W domu, w szkole lub w kościele. W miesiącu październiku szczególnie na różańcu, akcja ta nie ma ograniczeń czasowych.

Opiekunem akcji jest s. Maria Kowalik.