"Kaszka dla Malgaszka” to pomysł p. D. Kasprowicza, który zrodził się w 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy wyjeżdżał na długoterminową misję na Madagaskar. kaszka-dla-malgaszka-41232.jpg
Akcja miała na celu zbiórkę kaszek mleczno-ryżowych dla niedożywionych dzieci z misji w Mampikony. W kolejnych latach podczas powrotów do Polski organizował podobne wydarzenia wzbogacone o spotkania w szkołach, zbiórkę preparatów specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz materiałów medycznych i podstawowych leków ogólnie dostępnych bez recepty. W akcję włączały się uniwersytety z całej Polski, wiele szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, biblioteki, wspólnoty, koła naukowe i grupy przyjaciół, dla których cel stał się bliski do dnia dzisiejszego. Każdego roku udawało się zebrać coraz więcej darów i coraz więcej trafiało do ekstremalnie niedożywionych małych pacjentów kliniki medycznej „Flamboyant”.

Już po prawie 5 latach doświadczenia misyjnego, zbiórek i mądrej pomocy drugiemu człowiekowi p. D. Kasprowicz organizuje taką zbiórkę po raz kolejny.

CO ZBIERAMY?

W tym roku zbieramy ściśle określone rzeczy:

Kaszki mleczno-ryżowe (dla dzieci do 1 roku życia) Mleko humanizowane hipoalergiczne Materiały medyczne: kompresy, gazy, bandaże (9 cm), plastry i przylepce Strzykawki 5 ml / 10 ml oraz igły niebieskie/zielone/różowe Wenflony żółte/niebieskie/zielone Środki do odkażania typu Octanisept Koreczki do wenflonów, plastry pod wenflon, kraniki, igły transferowe Podstawowe leki przeciwbólowe/przeciwzapalne Podstawowe leki przeciwalergiczne Środki nawadniające, węgiel aktywny, smecta Witaminy dla kobiet w ciąży, kwas foliowy Przemysłowe diety w proszku, preparaty specjalnego przeznaczenia żywieniowego w proszku
Suplementy: probiotyki, wapń

Rękawiczki M, rękawiczki sterylne

Nici chirurgiczne

Podkłady i jednorazowe pościele

Pojemniki na odpady medyczne (małe)

Plastikowe: nerki, kubki dla pacjentów z dzióbkiem Jednorazowa odzież medyczna Inne rzeczy po uzgodnieniu - serdecznie zapraszam do dyskusji osoby z kręgów medycznych, które mogą zasugerować inne materiały.

CZEGO NIE ZBIERAMY?

Kaszki ryżowe i inne kaszki dla dzieci (kaszki instant) Mleko humanizowane zwykłe Antybiotyki i inne leki na receptę Ubrania, zabawki i pluszaki Żywność w ogóle
DO KIEDY ZBIERAMY?

Akcja będzie trwała do 24 marca.